Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Revizyon Burun Hangi Durumlarda Yapılır?
revizyon burun

Revizyon Burun Hangi Durumlarda Yapılır?

Revizyon burun ameliyatına neden ihtiyaç duyulur? Burun kişilerde önemli organlardan birisidir. Burun aynı zamanda sağlık açısından kişileri olumlu veya olumsuz yönde etkilemektedir. Burunun yüz şekline göre büyük olması, burun ucunun çok sivri olması, yüz bölgesinde olumsuz görüntülere sebep olabilmektedir.

Bu durumdan da bazı kişiler memnun olmayabilir. Bu yüzden burun estetik işlemine başvururlar. Burun estetik işlemi genellikle 17-18 yaş arasında yapılmaktadır. Kişinin durumuna bağlı olarak 12 yaşına kadar inebilen bir durumdur. Bu bireyin sağlık durumuyla alakalıdır. Eğer bir sağlık problemi varsa doktor kontrolü altında estetik işlemi uygulanır.

Estetik işlemi herkesin yaptırdığı ve talep ettiği bir işlemdir. Ama bazen estetik işlem sonrasın da kişiler bu durumdan memnun olmayabilir. Bu yüzden “burun revizyon” işlemine ihtiyaç duyarlar. Burun revizyon işlemi kusurlu bölgeye; yeniden şekil vermek ve yapılan yanlış işlemi düzeltmek için uygulanmaktadır.

Burun revizyonu yaptırabilecek kişiler:

 • Daha önce burun estetiği yaptırmış ama işlemden memnun kalmamış kişiler
 • Burun estetik işleminden sonra burun bölgesinde sıkıntı yaşayan kişiler
 • Burun bölgesinde eğrilik asimetrik bozukluk burun ucu sivri olması ve burun kemerinin olması gibi sorun yaşayan kişilere burun revizyon işlemi yapılmaktadır.
 • Burun bölgesinde asimetrik bozukluk olan kişiler
 • Burun bölgesinde düşüklük olması

Yapılan estetik işlemden sonra eğer hasta estetik operasyondan memnun kalmadıysa revizyon burun ameliyatı uygun görülür. Kadın veya erkek fark etmeksizin bu işlem estetik işlem geçirmiş her bile uygulanabilir.

Revizyon Burun Ameliyatı İçin Uygun Zaman Var Mıdır?

Revizyon burun ameliyatı zaten kişinin belirleyebileceği bir durumdur. Bireyler burun bölgesinde beğenmediği kısımları doktorla görüşerek bu duruma revizyon işleminin olup olmayacağı konusunda bir görüşme sağlar. Eğer bu bölüme bir işlem uygulanacaksa doktor hastasına uygun gün ve saat vererek işlem başlangıcını sağlar.

Burun estetiğinden sonra uygulanan revizyon ameliyatının gerek duyulduğu bazı özel durumlar vardır.

 • Burun bölgesindeki asimetrik sorunlar
 • Burun yapısında genetik olarak bozukluk
 • Burun ucu kusurları ameliyattan sonra burun ucu düşmesi burnu sivri olması
 • Estetik işlemden sonraki memnuniyetsizlik
 • Burun bölgesinde kıkırdakların belirgin olması bu işlemler ile burun revizyon işlemi yapılabilmektedir.

Burun estetiğinden hemen sonra burun şekli belli olmaz. Burunun şekil alması için en az 6 ay geçmesi gerekmektedir. Bu 6 aylık süreçte ilgili bölgede bulunan ödem, şişlik ve morluklar da gidecektir. Burun bölgesi yüz hatlarına iyice yerleştirildikten sonra ilgili bölgede oluşan kusurlar daha net ortaya çıkar. Burun da düşme gibi durumlar meydana geldiği zaman burun revizyon işlemi yapılması şart olacaktır. Burun estetiğinden sonra uygulanan revizyon ameliyatının gerek duyulduğu bazı özel durumlar vardır:

 • Burun bölgesindeki asimetrik sorunlar burun yapısında genetik olarak bozukluk burun ucu kusurları,
 • Ameliyattan sonra burun ucu düşmesi
 • Burun ucunun beklenenden sivri olması,
 • Estetik işlemden sonraki memnuniyetsizlik,
 • Burun bölgesinde kıkırdakların belirgin olması gibi işlemler ile burun revizyonu işlemi yapılabilmektedir.

Burun revizyonu işlemi ile hastalar daha kusursuz ve kendine güvenilir bir hal alırlar.

Burun Revizyonunda İyileşme Süreci

Burun estetiğinden hemen sonra burun şekli belli olmaz. Burunun şekil alması için en az 6 ay geçmesi gerekmektedir Bu 6 aylık süreçte ilgili bölgede bulunan ödemi, şişlik ve morluklar da gidecektir. Burun bölgesi yüz hatlarına iyice yerleştirildikten sonra ilgili bölgede düşme gibi durumlar meydana geldiği zaman burun revizyon işlemi yapılması şart olacaktır.

Revizyon burun ameliyatı fiyatları işleme göre değişkenlik gösterebilmektedir. Fiyat belirleme konusunda ilgili bölge ve ilgili hastane fiyatı oldukça etken bir durumdur. Aynı zamanda işlemi yapacak olan uzman cerrah da fiyat konusunda önemli bir yere sahiptir. Burun revizyonu ile kişiler kendine daha güvenli bir hale gelmiştir.

Son olarak revizyon burun operasyonundan sonra herhangi bir iz kalıp kalmayacağı kişilerin merak ettiği bir konudur. İşlem kurallı yapıldığı sürece bölgede bir iz kalması söz konusu bile olamaz. Bu konuda kişinin hastane ve doktor seçimine özen göstermesi gerekir.

Bunları revizyondan önce dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu şeylere dikkat edilirse kişiler daha kolay bir operasyon süreci geçireceklerdir. Operasyondan 6 saat önce yeme içme faaliyetleri kesilmesi gerekir. Bireyin operasyondan 2 saat önce hastanede hazır olarak beklemesinde fayda vardır. Kişiler operasyon günü rahat kıyafetler giyinmesi gerekir.

Aynı zamanda işlemi yaptıracak olan bir kadınsa, Regl döneminde olması çok önemli bir durum değildir. Ameliyat etkileyecek bir şey olmaz. Son olarak ameliyatı en çok etkileyen şeyler; sigara, alkol kafeinli ürünlerdir. Bunlar tüketiliyorsa ameliyattan 2 hafta bırakılması gerekir. Hatta bu süreç ameliyattan sonraki iyileşme döneminde de devam etmelidir.

İlginizi çekebilir: Revizyon Burun Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalı ?

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

İlgili bölgede ödem şişlik ve morluk görülebilir. Bunlar için buz Kompleksi uygulanarak daha hafife indirilmesi sağlanır.

Ameliyat sonrasında ağrı görülmesi olağan bir durumdur. Bu yüzden doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılarak ağrılar daha hafife indirilir. İşlemden sonra burun tıkanıklığı görülecektir. Bu oldukça normal bir durumdur. Bu süreç içerisinde burun bölgesine çok müdahale etmemek gerekir. Özellikle sümkürmek, hapşırma esnalarında daha temkinli ve özenli olmak gerekir.

Bölgenin hızlı iyileşmesi için hafif masajlar yapılabilir. Spor yapan biriyse bir süre spordan uzak durması ve ani hareketlerden kaçınması gerekir.

Revizyon burun ameliyatından sonra 3-4 gün boyunca bölgeye dokunulmaması gerekir. Operasyon işlemi esnasında burna takılan plastik atel ve bantlar 1 hafta sonra alınır. Bu plastik bantlar burun ucunun daha sabit durmasına olanak sağladığı için takılmıştır. İşlem sonrasında gözlük takılmamasında fayda vardır. Çünkü bu da burun düşmesine sebep olabilmektedir

Revizyon burun ameliyatına karar vermeden önce muhakkak bir ön araştırma yapmanız gerekmektedir. Estetik işlemini hangi doktora yaptıysa revizyon burun işlemini de doktora yapmakta fayda vardır. Çünkü burnun hangi aşamada olduğunu doktor daha iyi bilecektir. Bunun sonucunda daha sağlıklı bir sonuç alınmış olacak.

Revizyon burun fiyatları burun estetik işlemine göre daha uygun olur. Çünkü işlem görmüş bir burna işlem yapıldığı için çok büyük bir maliyeti yoktur. Hastanın dikkat etmesi gereken en önemli durumlardan birisi hastane ve doktor seçiminin yanı sıra hastanenin hijyen kurallarına uygun olmasıdır.

Kaynak: https://esteaura.com/revizyon-burun-ameliyati-ne-zaman-yapilmali/

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!