Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Revizyon Burun Ameliyatı

Revizyon Burun Ameliyatı

Burun, bireylerin yüz görünümünü önemli derecede etkileyen bir organdır. Burnun yüz şekline göre büyük olması, eğri olması, burun ucunun sivri olması gibi durumlar yüz bölgesinin görüntüsünde değişikliğe sebep olur. Burun şeklinden memnun olmayan kişiler burun estetiği yaptırma gereği duyarlar. Revizyon işlemi için en uygun yaş kadınlarda 17, erkeklerde 18 olarak uygun görülmektedir. Bu işlem için belirlenen bir üst yaş sınırı yoktur. Burun bölgesine uygulanan estetik işlem estetik açıdan olduğu gibi, sağlık açısından da yapıldığı durumlar olabilmektedir. Ama yapılan estetik işlemler bazen istenen sonuçlara ulaşmayabilir. Bu yüzden “revizyon burun ameliyatı “işlemine gerek duyulur. Burun revizyonu, burun düzeltme, yenileme, yeniden şekil verme olarak adlandırılabilir. Burun revizyonuna ihtiyaç duyulduğu durumlar.

 • Daha önceden burun estetiği yaptırmış ama olumlu sonuç alamamış kişiler,
 • Burun estetik işleminden sonra burun şeklinde sıkıntı yaşayan kişiler,
 • Daha önce estetik işlem görmemiş ama burun yapısında hafif kusurlar olan kişiler,
 • Burun bölgesinde eğrilik, asimetrik bozukluk, burun ucunun sivri olması, burun kemerinin olması, kıkırdak çıkıntıların çok belirgin olması

Burun estetik işleminden sonra doktorla görüşme yapılır. Burun estetiği sonucunda doktorun ve hastanın istenilen sonuca ulaşmaması halinde burun revizyon işlemine karar verilir. Bu işleme bireylerin, kadın veya erkek fark etmeksizin burun yapısının uygunluk durumuna göre “revizyon burun ameliyatı” işlemi uygulanır. Böylelikle burnun daha kusursuz bir hale gelmesi sağlanır.

Revizyon Burun Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalıdır?

Burun revizyonu burun ameliyatından sonra ortaya çıkan bazı sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan estetik işlemdir. Burun revizyon işlemiyle burun ameliyatında yapılan hatalar ve yanlış işlemler kısa sürede düzeltilir. Estetik ameliyat sonrası burna müdahale etmek mümkündür. Ama ameliyat işlemine cerrahın onay vermesi gerekir. Revizyon ameliyatı sayesinde, hastalar yaptırdıkları işlemden memnun kalmalarının yanı sıra kusursuz bir burna da sahip oluyorlar. Burun revizyonu yaptırmadan önce, alanında uzman bir cerraha başvurulmasında fayda vardır. Sonuç olarak yanlış ve istenmeyen işlemlere sebebiyet verilebilir. Revizyon burun ameliyatı her hasta için uygun olmayabilir. Burun estetik işleminden sonra, uygulanan revizyon ameliyatının gerek duyulduğu özel durumlar vardır:

 • Burun yapısında bozukluk olan kişiler
 • Burun ucu kusurları (düşük olması, sivri olması…)
 • Burun bölgesindeki kıkırdakların çıkıntıların belirgin olması
 • Asimetrik bozukluklar
 • Estetik işlem sonrası memnuniyetsizlik gibi sorun yaşayan kişilere revizyon burun ameliyatı yapılabilir.

Burun estetiği yapılmış olan kişilerde burun şekli hemen belli olmaz. Ameliyattan sonra bölgede bir süre ödem, şişlik ve morluklar olabilir. Bu sürecin geçmesi ve burun bölgesinin yeniden şekillenmesi kişinin durumuna da bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişebilir. Burun revizyon işleminin uygulanabilmesi için bu sürecin beklenmesi gerekir. Eğer beklenmezse, elde edilen sonuç yeni bir hayal kırıklığı olabilir. Hastanın burun bölgesi detaylı bir şekilde incelenir. Estetik işleminden sonraki süreçte, burun tam anlamıyla oturduktan sonra revizyon işlemine karar verilir.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme

Burun revizyonu da estetik işlemi gibi uzun bir süreçtir. Ameliyattan önce kişinin dikkat etmesi gerek bazı durumlar vardır:

 • Sigara, alkol, kafeinli ürünlerin ameliyattan en az 1 hafta önce bırakılması gerekir.
 • İşlem yaptıracak kişi bayansa (mens döneminde olması) bir sorun teşkil etmez
 • Operasyondan 6 saat önce yeme-içme faaliyetleri kesilmelidir.
 • Operasyondan 2-3 saat hastanede olunması gerekir
 • Operasyon günü rahat kıyafetler tercih edilmelidir.

Burun revizyon işlemi, estetik işlemde olduğu gibi zorlu bir süreçtir. Kişinin burun bölgesinde bulunan soruna göre ameliyat süresi 45 dakika ile 1 saat arasında değişebilmektedir. Burun revizyon işleminden sonra kişiyi zor bir dönem beklemektedir. Ameliyat titizlikle, yapılsa bile ameliyat sonrasında, deride uzamış ödem, minik bölgesel farkların olması, kıkırdakla beslenme sorunu, deride oluşan renk farkı gibi sorunlara sebebiyet verebilir.

Ameliyat sonrasında:

 • Bölgeye 3-4 saat boyunca buz kompleksi uygulanır.
 • Ameliyat günü bölgeye ağrı kesiciler verilir.
 • İşlemden 4 gün sonra delikli silikon verilerek, burundan nefes alma sağlanır.
 • Revizyondan sonra burun bölgesinde şişlik ve morluk görülebilir. Yaklaşık 2-3 gün sonra bu durumlar daha aza iner
 • Burun revizyon işlemi esnasında burun bölgesine takılan plastik atel ve bantlar 1 hafta sonra alınır.
 • İşlemden sonra görülen burun tıkanıklığı normal bir durumdur.
 • Bölgenin hızlı iyileşmesi için, burun masajı yapılabilir.
 • İşlem sonrası bir süre çerçeveli gözlük takılmamasında fayda vardır.
 • Spor yapan kişiler için, tempolu hareketlerden uzak durmak gerekir.

Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları

Revizyon burun ameliyatına karar verildikten sonra bu işlemi alanında uzman bir kişinin yapması en doğru karar olacaktır. Burun estetik işlemi yapan doktorun, revizyon burun işlemini yapması daha doğru olacaktır. Çünkü; estetik ameliyatta burun içinde ve dışında ne işlemler yaptığını bildiği için, revizyon işlem sırasında daha başarılı olacaktır. Burun revizyon işlemi için net bir fiyat vermek doğru olmaz. Çünkü; yapılacak olan işleme göre değişebilecek bir durumdur. Fiyat belirlemesinde yapılan şehir ve hastane fiyata etkenken, işlemi yapacak olan estetik uzmanı da fiyat konusunda önemli bir yere sahiptir.

Burun revizyonu sayesinde kişiler daha özgüvenli olurlar. Sonuçtan memnun olan kişiler, daha mutlu bireyler haline gelir. Burun revizyon işlemi estetik işlemi kadar önemlidir. Yanlış uygulanacak olan işlem tekrar düzeltilemez sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden doktor seçimine özen göstermek gerekir. estetik işlemden sonra burun bölgesinde herhangi bir iz kalıp kalmayacağı hastaların en merak ettiği konudur. Operasyondan sonra iz kalıp kalmayacağı uygulama yapan cerrahın işlemine ve uyguladığı tekniğe bağlıdır. Estetik uzman alanında başarılı olmasıyla, işlem bölgesinde iz kalmaması da bu durumla doğru orantılıdır. Doktor kontrolleri aksatılmadığı sürece oldukça başarılı bir ameliyat olacağından şüpheniz olmasın.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!