Title Image
Anasayfa  /  PİEZO BLOG   /  Piezoburun Nedir?

Piezoburun Nedir?

Piezo burun estetiği, gelişmiş teknolojinin katkısıyla burun kemiklerinin şekillendirildiği ameliyatlardır. Ultrasonik ses dalgalarıyla kemikler şekillendirilmekte ve teknolojinin birçok faydası görülmektedir.

Piezo burun estetiğinde kullanılan teknolojinin en önemli özelliği, kas, cilt, damar gibi yumuşak dokuları kesmemesine rağmen, cihazın bir tek kemik dokuya dokunduğu zaman çalışmaya başlamasıdır. Cihazın doku seçebilme özelliği, kemiklerin çevresindeki öteki dokulara zarar vermesini önler. Bu faydalı özellikler de, ameliyat esnasında daha az kanama olmasını ve ameliyat sonrasında daha az şişlik ve morluk oluşmasını sağlamaktadır. Hastaların iyileşme süreci hızlanır ve şikayetleri azalır.

Ameliyat sonrasında oluşacak morluklar veya ağrılar nedeniyle çoğu kişinin estetik kaygıları artmakta ve burun ameliyatlarına karşı korkuları oluşmaktadır. Piezo burun estetiği ile teknolojinin faydaları hastaların önüne sunulur ve korkuları son bulur. Korku, kaygı gibi nedenler ile kişiler burun ameliyatlarını daima ertelemekte, hep sonraya atmaktadır. Piezo burun estetiği de bunun önüne geçerek doğru zamanda doğru ameliyatı yapmayı hedefler.

Piezo cerrahisi özellikle kanamayı çok azaltmıştır ve ameliyat sonrası morlukların azalmasını sağlamıştır. Şişlikler de çok daha kısa sürmektedir.

Piezo burun estetiği, ultrasonik ses dalgalarının titreşim gücüyle çalışan ve burun kemiklerini şekillendirmek amacıyla kullanılan bir teknolojidir. Sadece kemikleri hedeflemektedir. Kıkırdaklara, deriye, damarlara ve yumuşak dokulara zarar vermez. Bu şekilde kanamaya da yol açmaz.

Uygulamadan sonra hastalar 1 gün hastanede yatmaktadırlar. Burnun iç bölgesine yerleştirilen tamponlar 1 hafta sonra çıkarılmaktadır. Tamponların çıkarılmasıyla birlikte kısa süre içinde iş hayatına dönmek mümkündür.

Piezo burun estetiği fiyatları yapılacak işleme ve hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Güzellik, gençlik ve zaman en kıymetli varlıklardır. Bu varlıkları korumak için detaylı bir araştırma yapmanız ve aceleye getirmeden değerlendirme yaparak karar vermeniz gerekir. İşlem öncesi kullandığınız ilaçları ve hastalıklarınızı mutlaka doktorunuza bildirin. Bu konudaki sorularınız ve sorunlarınız için EsteAura’ya ulaşabilirsiniz.

Bu 3 temel unsura sahip olarak en iyi estetik merkezi ünvanını gururla taşımaktayız.
Ameliyat sonrası danışanlarımızın takibini özenle sağlıyor ve kendilerini güvende hissetmelerine önem veriyoruz.
En iyi estetik merkezi ailesi olarak; danışanlarımıza gerekli tedavi ve bilgilendirmelerimizi sağladıktan sonra ülkemize dair kültürel zenginliklerden de haberdar ediyor ve ülkemize en verimli hizmeti sağlamayı hedefliyoruz.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!