Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Burun bölgesi kişilerde oldukça önemli bir yere sahiptir. Burnun; yamuk, eğri veya delikleri büyük olması kişinin görünümünü olumsuz derecede etkiler. Bu yüzden burun estetiği işlemine başvurulur. Bu konuda birçok estetik yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi “piezo burun estetiğidir. “ Piezo burun estetiği, kemikleri kırmadan cilde herhangi bir zarar vermeden ses dalgası ile çalışan bir teknoloji ye sahiptir.

Fonksiyonel sağlık problemlerini ortadan kaldırarak estetik kaygıları da bu ameliyatla giderilen bir işlemdir. Ameliyat sonrası morluklar, ağrılar görülmesi oldukça normaldir. Ama bu işlemde morluk ve ağrı hissi daha azdır. İşlem sonrasında doktorun önerdiği buz kompleksleri uygulanır. Bir teknoloji harikası olan piezo estetik kişide bulunan kaygıları ortadan kaldırarak burun ameliyatı olmak isteyen kişilere olanak sağlamaktadır.

Piezo burun estetiği son zamanların en çok tercih edilen ameliyatlarından birisi haline gelmeye başladı. Çünkü; bu ameliyatta kanama denilen bir şey olmuyor yani bu ameliyat sırasında teknolojik alet ile kemikleri hedefleyerek diğer yumuşak dokulara, kıkırdağa, deriye damarlara dokunmadan işlemini tamamlıyor. Buralarda dokunmadığı ve hasar vermediği içinde kanamaya yol açmıyor. Bu durum hem hasta, hem de estetik uzmanı için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Piezo Teknoloji sayesinde yaşam konforu artacak ve daha sağlıklı bireyler olacaktır. Son olarak bu işlemi yapan kişinin uzman olması gerekir, yoksa istenmeyen sonuçlara sebebiyet verilebilir.

İlginizi çekebilir: Piezo Burun Estetiği Nedir ?

Piezo Rinoplasti Avantajları

Piezo burun estetiği ile ameliyat süresi daha kısa bir hal alabiliyor. Burun kemikleri kırılmadan yeniden şekillendirme sağlanıyor ve bu işlemde kullanılan yöntem Ses dalgalarını burun kemiğine yapılması gereken işleme dokulara herhangi bir zarar vermeden daha kusursuz bir hale getirilmesine olanak sağlıyor. Bu teknik herkes için uygun olan bir durumdur. Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Bu konuda geliştirilmiş olan silikon yaparak tamponla kullanım ve kişinin daha rahat nefes alıp vermesini sağlar. Ameliyat öncesinde doktorla bir ön görüşme yapılması gerekir. Doktora beklenti ve şikayetleri belirtmek kişinin doğru sonuçlar alması için önemlidir.

Pizza Burun ameliyatından sonra Tatile çıkma durumunuz varsa tatile çıkabilirsiniz. Bu durum ilgili bölgeye olumsuz yönde etkilemez. Ancak tatile giden bir hastanın dikkat etmesi gereken birkaç durum vardır: Burun bölgesi ameliyattan sonraki süreçte hassas olacaktır. Bu yüzden Güneş ışınlarından korunması gerekir. Bu sayede güneş gözlüğü takılırken de bölgeyi çok rahatsız edecek gözlükler seçilmemelidir. Bölgeyi güneşten ve diğer dış etmenlerden önleyecek şapkalar takılırsa kişi için daha sağlıklı bir süreç olacaktır.

Eğer yüzmeyi seven biriyseniz derin dalışlardan ve denize atlamaktan kaçınmanız gerekmektedir. Burun bölgesine çarpan su ağırlığı, burunda ağrıya sebebiyet verebilir. Bu tür durumlar buruna karşı bir darbe olacağından burun bölgesinde zarar verebilir. tatil beldesinde geniş ve şapka kullanmanız gerekebilir denizden çıktıktan sonra da muhakkak güneş kremi sürmenin seferde vardır.

Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Piezo burun estetiği fiyatları hastaya uygulanacak işleme ve yapılacak duruma göre farklılık gösterebilmektedir. Kullanılan teknolojide zaman zaman ek maliyetler olabilir. Bu durum hastayı korkutmaması gerekir. Burun estetiği işleminden sonra bölgede gözle görülür derecede değişim meydana gelir. Aynı zamanda doktorun uzmanlık derecesi ve hastanenin kalitesi de fiyat konusunda değişikliklere neden olacaktır.

Bu işlemi yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunların en başında, piezo ameliyatı her yerde uygulanan bir işlemdir. Bu işlem kişinin bütçesini aşacak düzeyde olmamalıdır. Çok düşük ve çok yüksek fiyatların hastaları yanıltmaması gerekir.

İşlemi yaptıracağız yeri inceleyerek doktorun alanında uzman olup olmadığını kontrol sağlamanız gerekir. Bu ameliyat esnasında kemikleri şekillendirerek kullanılan teknolojinin burun ameliyatlarında da değişiklik gösterdiği savunulur. Piezo cerrahisi sırasında ultrasonik ses dalgaları olarak işlem yapılır. Bu ameliyatın iyileşme süreci çok kolaydır. Özellikle diğer estetik işlemlerinin sonucunda görülen, morarma ve şişme komplikasyonları bu işlemde daha az ve hafif bir şekilde görülür. Kişi 1-2 gün hastanede kalabilir. Hastaların genel olarak bir haftalık dinlenme süresi idealdir.

Piezo Burun estetiği İtalyan teknolojisidir. Piezo burun estetiğinde bazı sağlık sorunları da çözülebilir. Nefes alma problemi olan kişilerin, bu ameliyatla da başarıyla düzeltilir. Bu ameliyatta kemik ve doku düzenlemesi yapılarak sorun ortadan kalkar. Kişiye uygulanacak duruma göre ameliyat kapalı veya açık bir şekilde uygulanabilir.

Piezo Burun Estetiği ile Kolay İyileşme Süreci

Piezo Burun estetiğinin ana amacı kişiye en az hasarla estetik işleminin sağlanmasıdır. Burun ameliyatlarında burun kemiklerinin kesilmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu ameliyatlardan sonra, en sık karşılaşılan bir durum olarak bölgede görülen şişlik ve morluklardır. Ama piezo burun estetiğinde yapılan işlemlerde bölgede morluk ve şişlik görülmez. Nadir olarak görülse de bu kişinin vücut yapısının hassas olmasından kaynaklanabilmektedir. Piezo burun estetiği işleminde morluk ve şişlik oluşmamasının nedeni; işlem esnasında kesme ve kırma işlemi yapılmadığından dolayıdır. Böylelikle kişiler gündelik yaşama, operasyonun yapıldığı gün dönüş sağlayabiliyor. Burun estetik işlemlerinde en zor durum kemiklere şekil verilmesi işlemidir. Burun revizyonlarına gerek duyulması da kemiklere yeterli şekil verilmemesinden yapılmaktadır. Ama bu sorunlar piezo burun estetiğinde görülmez. Bu işlemde burun kemiğine kontrollü şekilde istenen şekli verilebilir. Bu sayede de burun kemiklerine istenilen şekilde müdahale de bulunuyorlar. Sonuç olarak işlem sonrasında, kesi hatlarının düzgün olmasından dolayı kemik iyileşmesinin daha hızlı olmaktadır.

Piezo Burun estetiği uzman bir cerrah tarafından uygulanması gerekir. Kişiler tarafından sonra ameliyatın tercih sebebi olmasının en başı sebepleri arasında; morluk ve şişliğin yok denecek kadar az olması, istenilen kısımlardan kemiklere şekil verilebilmesi, hızlı iyileşme süreci ile gündelik yaşama kolaylık dönüş sağlama olarak gösterilir. Bunlar da hastaların oldukça ilgisini çekmektedir. Ama işlemi yaptırmadan önce bu alanda uzman bir kişi ile görüşmek gerekir. Bu bölgenin işleme uygun olup olmayacağının tanısının konması gerekir.

 

1 Comment

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!