Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Burun ucu kaldırma

Burun ucu kaldırma

Burun, kişilerin yüz görünümünü önemli derece de etkileyen bir organdır. Bu yüzden kişiler burun estetiğine ihtiyaç duyarlar. Burun estetiğinde birçok farklı yöntem bulunur. Bunlardan bir tanesi burun ucu kaldırma ameliyatıdır. Burun ucu kaldırma işlemi, burun ucunda bulunan kıkırdaklara yeniden şekil verilerek daha kusursuz bir hale getirilmesi sağlamaktadır. Burun estetik işlemi burun kısmında kemer bulunan yani burunun üst kısmında sorun bulunan kişilere uygulanmaktadır. Bazen hastaların burun üst kısmında sıkıntıları olmaz. O yüzden alt ve orta kısımlarda işlem yapılarak burundaki sorunlar giderilir. Burun ucu estetiği; burun ucunun geniş olduğu, burun ucunun asimetrik olduğu, burun ucunda eğrilik sorunu, burun ucunda bulunan yetersiz projeksiyon ve burun ucundaki kıkırdakların birbirinden ayrı olduğu durumlarda uygulanır. Eğer burun üst kısmında belirgin derecede kemik çıkıntısı varsa bu tür durumlar burun estetiği ameliyatına girmektedir. Burun ucu estetiği için ısrar etmemekte fayda vardır. Bunun sonucu olarak beklenmedik sebeplere yol açabilmektedir. İşlem sonrasında hasta burun estetiğinden memnun kalmayabilir. Hastanın işlem uygunluğu için kararı estetik uzman verecektir. Bu yüzden operasyon öncesinde bir ön görüşme yapmak önemlidir. Operasyon öncesinde estetik uzmanına şikayetlerinizi ve ameliyat sonrasındaki beklentilerinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra burun bölgesinin 8 değişik açıdan fotoğraftı çekilir. Ameliyat sonrasındaki fotoğrafı çekilerek aradaki fark hastaya gösterilir. Daha önceden estetik işlemi uygulanmış olan burunlar öncesi ve sonrası görüntüleri kişiye gösterilir. Operasyon için uygun gün karar karar verilerek işleme başlanır.

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı

Burun ucu estetiği burun kemikleri kırmadan sadece burun ucuna müdahale edilerek uygulanan bir ameliyattır. Burun ucu estetiğinde özellikle bunun üst kısmında sorun yaşayan kişilere yapılmaktadır. Burun ucu estetiği işlemine karar verdikten sonra alanında uzman bir estetik doktorla görüşerek burun yapınızın burun ucu estetiği işlemine uygun olup olmadığının onayını alabilirsiniz. Burun estetiği öncesinde hastanın beklentileri ve şikayetleri doktor ile paylaşılır. Burun resmi farklı açılardan çekilerek burunda olan tam sorun tespit edilerek yapılacak işleme karar verilir. Eğer burundan nefes alma gibi bir sorun varsa burnun sinüs filmi çekilir. Burun ucu ameliyatı esnasında burun etleri varsa düzeltilerek daha kusursuz bir hale getirilir. Burun ucu estetik ameliyatının süresi kişinin problem büyüklüğüne göre değişir. Bu süre 30-60 dakika arasında uzayabilmektedir. Operasyondan sonra aynı gün taburcu edilebilir. Burun ucu estetiği ameliyatından sonra kişi yaklaşık olarak 1-2 gün sonra duş alabilir. Ama duş alırken dikkat etmesi gereken bir durum vardır. Ameliyat esnasında burun bölgesinde özel bantlar yerleştirilmektedir. Bu bantların ıslatılmamasına özen göstermek gerekir. Operasyondan yaklaşık 1 hafta sonra bu bantlar alınır. Burun Ucuna zaman zaman masaj yapmanız Bu bölgedeki ağrıyı hafifletecektir. Yaklaşık 3 hafta sonra buruna verilen şekil tam olarak yerine oturacak ve yüzünüz daha net bir görünüme kavuşacaktır. Buna bağlı olarak burun ucu şekli yaklaşık 6 ay sonra gerçek haline gelecektir.

Burun ucu Kaldırma İşlemi Ne kadar Kalıcıdır?

Burun ucu estetiği ameliyatında kas İskelet sisteminin yeterli gelişimini tamamlaması öngörüldüğü durumlarda ki herkese yapılabilmektedir. Genel olarak Bu işlem yaşa bağlı olarak değil kemik ve kıkırdak yapısının gelişim durumuna bağlıdır. Genel bir yaş belirtecek olursak 17 yaşında başlanabilecek bir işlemdir. Burun ucu estetiği ameliyat çok ağır bir ameliyat değildir. Ameliyattan sonra görülen tek komplikasyon burun bölgesinde görülen şişme ve morarmalardır. Bu bölgede yaşanan ağrı hissi için doktorun verdiği ağrı kesiciler ağrılarının hafiflemesine yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra şişme ve morarma durumu içinde gün içerisinde yapılan buz kompleksleri ile daha ağrısız ve Acısız bir iyileşme süreci olacaktır.

Burun estetiği kaldırma operasyonunda uygulanan tekniğe bağlı olarak kullanım süresi değişmektedir. Burun ucu estetiği için birçok farklı yöntem bulunur. Bu yöntemlerden birisi de iple burun kaldırma yöntemidir. İple burun kaldırma işlemi ameliyatlarda kullanılan dikiş ipi ile uygulanan bir işlemdir. Bu yöntem çok fazla bir kalıcılık sağlamaz. Kısa bir zaman sonra burun bölgesinde düşme meydana gelebilir. Eğer cerrahi bir işlem uygulandıysa operasyonu kalıcılık süresi de o kadar uzamaktadır. Aynı zamanda kişi kullanımına dikkat ettiği sürece herhangi bir sıkıntı yaşamaz. Burun ucu estetik işleminde uygulanacak yönteme karar vermek estetik doktor ve hastanın ortak kararıdır. Kişinin burun ucuna göre en doğru işlem yapılır ve sorunsuz bir estetik ameliyatı sağlanmış olur.

 

Burun Ucu Kaldırma Ameliyatı ile Nefes Alma Sorunu Çözülür Mü?

Burun görüntüsü herkes için önemli bir durumdur. Ama bazen estetik açıdan olduğu gibi sağlık açısından da kişileri rahatsız edebilen bir durum olabilmektedir. Burun kısmında yaşanan bazı problemler, burun eti olarak bilinir. Bu durum kişiyi rahatsız ederek nefes almasını zorlaştırır. Burun ucu estetiği ile nefes alma problemi çözülebilir mi? herkesin Merak ettiği konular arasındadır.

Burun ucu kaldırma işleminden önce doktorla ön görüşme yapılmasında fayda vardır. Burun bölgesiyle ilgili yaşanan sorunlar açık ve net şekilde iletilmelidir. Kişinin nefes alma problemi varsa sinüs filmi çekilerek burun bölgesindeki etler ameliyat esnasında alınarak daha sorunsuz bir hale gelecektir.

Buna bağlı olarak burun eti ve polip düzeltme işlemlerinde kapsayan burun ucu kaldırma operasyonu sayesinde nefes alma sorununu ortadan kaldıracaktır. Burun yapısı hastanın nefes alma durumunu da önemli derecede etkilemektedir. Özellikle uyku anında kişiye ciddi sıkıntılar çıkartabilmektedir. Burun ucu kaldırma estetik işlemi sayesinde burun bölgesindeki nefes alma sorun ortadan kalkacaktır.

 

Burun ucu kaldırma ameliyatı, yapılan şehre ve hastaneye bağlı olarak fiyatta farklılık olabilir. Ama fiyata en önemli etken, uygulanacak teknik ve uygulayan estetik uzmandır. İşlemi yaptırmadan önce İstenen sonuçlara ulaşabilmek için, muhakkak alanında uzman bir doktor ile görüşme yapılmalıdır. Burun ucu estetik işlemi ile daha kusursuz bir görünüme kavuşurken, ayrıca daha sağlıklı bir birey haline gelebilirsiniz.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!