Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Burun Düzeltme
Burun Düzeltme

Burun Düzeltme

Ülkede sıklıkla tercih edilen ameliyatların başında burun ameliyatları gelmektedir. Bu ameliyatlar estetik kaygılardan dolayı tercih edildiği kadar, sağlık sorunları nedeniyle de zorunlu olarak tercih edilebilir. İnsanlar arasında sıklıkla konuşulan ameliyat zorlukları, gelişen teknolojik imkanlar sayesinde kolay bir hal almıştır. Bu sebepten dolayı hastalar artık korkmamakla birlikte daha bilinçlidirler.

Burun düzeltme estetiği nasıl bir süreçtir?

Burun düzelteme ince bir cerrahi yetenek gerektirir. Estetik bir bakış ve yüz analizi gerektiren bu alanda öncelikli olarak doktor seçimi çok önemlidir. Gerekli araştırma yapılarak doğru doktor seçimi sağlandıktan sonra gönül rahatlığıyla ameliyat gerçekleşebilir. Devamında ise:

* Genelde ağrılı bir işlem olarak görülen burun düzeltme ameliyatlarında, klasik tampon yöntemi uygulanmadığı sürece her hangi bir ağrı durumu oluşmaz. Hastanın rahat nefes alması için silikon destek uygulanır. Bu destekler de herhangi bir ağrıya yol açmaz.

* Kan pıhtılaşma sorunu olmayan hastalarda herhangi bir kanama durumu oluşmaz. Operasyon sonrası burundan gelen hafif sızıntı şeklinde kanamalar görülebilir. Bu normal bir durumdur.

* Gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra genel anestezi ile uyutularak operasyon gerçekleşir.

* Ameliyat sonrasında ilk günler sıvı gıdalar tüketilmesi önerilir.

* Şişlikler ve göz çevresinde morarmalar, alınan tedbirler ve uygulanan yöntemler ile en aza indirilir.

* Ameliyat sonrası burun bölgesinde dışarıdan bakıldığında görülecek belirgin bir iz kalmaz.

Burunda düzeltme yapılan alanlar

Burun ucu: Burnun kemik çatısında hiçbir işlem yapılmadan sadece burun ucundaki şekil bozukluklarını düzeltmek için yapılan operasyondur. Bu kısma yapılan müdahale sonrasında herhangi bir şişlik ya da morarma görülmez. İyileşme süresi çok kısadır.

Kemerli burun: Ülkemizin genetik yapısından dolayı sıklıkla karşılaşılan bu durum, ameliyat ile düzeltilebilir. Kemiğin törpülenmesi ile yapılan müdahale sonucunda küçük burunlar elde edilir.

Burun dolgusu: Burun şeklini düzeltmek için burundaki çukur bölgelerin doldurulması işlemidir. Bu dolgu ile burun sırtındaki kemerler ve eğrilikler giderilebilir.

Ameliyatta kullanılan teknikler nelerdir?

Açık ve kapalı teknik olarak ikiye ayrılır.

Açık rinoplasti: Burun delikleri arasındaki bölgenin altından küçük bir kesi atılarak yapılan işlemdir. Bu uygulama doktora daha geniş bir görüş alanı sağlamaktadır. İyileşme süreci biraz zaman almaktadır.

Kapalı rinoplasti: Burun deliklerinin içinden atılan kesilerle yapılan işlemdir. Doktorun görüş alanı daha kısıtlıdır. Ancak iyileşme süreci açık rinoplastiye göre daha hızlıdır.

Revizyon ameliyatı nedir?

Burun bölgesinin tekrar ameliyat edilmesidir. Daha önce burun ameliyatı geçirip sonuçtan memnun kalmamış kişilere yapılır. Memnuniyetsizliğin sebebi; estetik görüntü dışında, sağlıklı nefes alamama gibi nedenlerden dolayı da olabilir. Rötuş müdahaleleri adı verilen teknikle küçük detaylarla ilgili düzeltmeler yapılır. Revizyon ameliyatlar, ilk yapılan ameliyatlara göre daha çok teknik bilgi gerektirdiği için doktor seçimine daha fazla önem verilmelidir.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!