Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Burun Dolgusu Nedir ?

Burun Dolgusu Nedir ?

Cerrahi operasyonlara gerek kalmadan gerçekleştirilen burun dolgusu, burundaki şekil bozukluklarının deri altına dolgu işlemi yapılması ile giderilmesi işlemidir.

Son yıllarda medikal estetik alanında oldukça tercih edilen bir işlemdir.

Burun dolgusu işlemi ile;

* Burun keskinliklerinin yumuşatılması,

* Burun köprüsündeki çöküntülerin giderilmesi,

* Burun kemerinin yükseltilmesi,

* Burun bölgesindeki hafif asimetrinin giderilmesi

* Burun ucu kaldırılması gibi işlemler yapılmaktadır.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Burun dokusuna genellikle 30 dakika boyunca anestetik krem uygulanır. Uyuşma gerçekleştikten sonra hasta ve doktorun belirlediği alanlara enjeksiyon yardımı ile doldurma işlemi gerçekleştirilir. Enjeksiyon genel olarak ortalama 10 dakika sürer. İşlem sonrasında estetik açıdan düzelmiş bir burun ortaya çıkar.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Burun Dolgusu Uygulaması

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burun dokusunda asimetrik bozukluklar, çökme ve küçük düzensizlikler oluşabilir. Bunların düzeltilmesi revizyon ameliyata gerek kalmadan burun dolgusu ile gerçekleştirilebilir. En fazla 20 dakika sürecek olan işlem ile burunda meydana gelen basit şekil bozuklukları giderilebilir. Ancak yapılan işlem yaklaşık 12 ay kalıcıdır.

Ameliyat yapılmış olan buruna dolgu yapılırken; burun derisi incelmiş olacağı için çok daha dikkatli olmak gerekir.

Burun Dolgusu Riskleri

Burun dolgusu yapılan kişilerde; enfeksiyon, ağrı, kızarıklık ve geçmeyen şişlikler, burun yapısında dolaşım bozukluğu, deride kayıp gibi ciddi komplikasyonlar gelişebilir. Bu riskler nedeni ile dolgu yapılacak doktor ve yer doğru seçilmelidir.

Burun dolgusunda en önemli nokta, dolgunun kemik ve kıkırdak üzerine enjekte edilmesi ve yüzeysel enjeksiyondan kaçınılmasıdır. Bu noktada da hasta seçimi oldukça önemlidir.

Burun Dolgusu Avantajları

Burun dolgusu işleminin geri dönüşümlü olması kişiye birçok avantaj sunmaktadır. Operasyon sonrası herhangi bir sorun çıkması halinde, dolgu eritilerek burun eski formuna getirilebilir. Burun estetiği ameliyatı olmak isteyip tedirginlik içinde olanlar için burun dolgusu yöntemi oldukça iyi bir alternatif. Burun dolgu işlemi 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştiği için ve herhangi bir kanama, morarma yaşanmadığı için kişiler işlem sonrasında hemen günlük rutin hayatına dönebilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

* Kullanılacak dolgu malzemesinin türü,

* Burun dolgusu yapılacak merkezin kalitesi, bulunduğu il, ilçe,

* Operasyonu yapacak doktorun tecrübesi,

* Dolgu yapılacak yerin büyüklüğü, kullanılacak dolgu malzemesinin miktarı gibi etkenler burun dolgusu fiyatlarında değişime neden olur.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!