Title Image
Anasayfa  /  Piezo Burun Estetiği   /  Ameliyatsız Burun Estetiği
ameliyatsız burun estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmeye başladı. Herhangi bir kesi yapılmadan uygulanabilen bir işlemdir. Son yıllarda özellikle ameliyat olmak istemeyen kişiler için pratik estetik operasyonlar uygulanmaktadır. Bunların en başında burun dolgusu işlemi gelmektedir. Hastalar genellikle bu işlemi tercih etmektedir. Burun dolgusu işleminde işlemler geri alınabilir olduğu için ve riskli bir durum olmadığı için bu işlemi yaptırmaktan çekinmiyorlar. Ameliyatsız burun estetiğinde, likit rinoplasti için genellikle hidrolik asit ve Calcium dolgu maddeleri kullanılmaktadır.

Burun dolgu işlemi genellikle 15 ile 30 dakika arasında sürebilen bir işlemdir. İşlemden sonra günlük iş veya ev yaşantısına kolaylıkla dönebilirler. İşlem öncesinde kişinin ağrı hissetmemesi için lokal anesteziyle dolgu yapılacak alanlara uygulanacak bölgelere uyuşturulma sağlanır. İşlemin kalıcılık süresi uygulanacak bölgeye göre, dolgu türüne göre ve kişinin deri yapısına göre kalıcılık süresi de farklılık gösterebilir.

Ameliyatsız burun dolgusu en sık yapılan işlemlerden birisidir. İşlem sonrasında herhangi bir sorun yaşanmaz. Burun bölgesinde ameliyatı gerektirecek durumları olmayan kişiler, ameliyatsız burun estetiği yani burun dolgusu işlemine ihtiyaç duyarlar. İnce burunlu bir bireyde burun şekil bozukluğu varsa burun ucuna dolgu işlemi yapılarak bu sorun ortadan kaldırılır. Bu tarzda küçük çaplı işlemler uygulanarak işlem tamamlanır. Dolgu maddesinin içinde bulunan maddeler kişilere herhangi alejik reaksiyona sebep olmaz. Çok nadir de olsa bazı kişilerde görülmesi, hastayı korkutmamalıdır. Bu durum için doktor anında önlem alacaktır.

Ameliyatsız Burun Estetiği ile Neler Yapılabilir?

Bireylerin en çok tercih ettiği bir işlem olan ameliyatsız estetik işlemi kişiler estetik anlamda oldukça faydası vardır. Ameliyatsız estetik işlemi aynı zamanda burun dolgusu olarak da geçmektedir. Bu işlem hamile ve hamile adaylarına, pıhtılaşma problemi olanlara, tansiyon rahatsızlığı olanlara, tiroid rahatsızlığı olanlara, dolgu maddesinden alerjik rahatsızlık gösterecek kişilere bu işlem uygulanmamaktadır.

 • Burun ucu kaldırılır,
 • Burun sırtı düzleştirilir,
 • Burun asimetrisi düzeltilerek kusursuz hale getirilir.
 • Burun dudak bileşkesi belirgin hale getirilir.
 • Burun eğrilik sorunları kısmen veya tamamen giderilebilir.

Ameliyatsız burun dolgu işlemi kişilere oldukça fayda sağlamaktadır. Kısa sürede, mucizeler yaratan bu işlemde kişilerin kısa zamanda göz bebeği haline gelmeye başlamıştır. Ameliyatsız işlemlerin en güzel özelliği, ağrısız bir iyileşme sürecinin olmasıdır. Bunun yanı sıra, daha önceden yapılmış estetik işlemlerinden memnun kalmayan kişilerin, bu işlemle bölgenin düzeltilmesine olanak sağlanabilir.

Burun bölgesinde bir eğrilik ve asimetrik bozukluk varsa bunu ameliyatsız burun estetiği ile çözmek daha mümkün hale geliyor. Bu uygulamada ana amaç dolgu enjektelerinin doğru yerlere yapılmasıdır. Her bireyin burun yapısı farklıdır. Bu yüzden her bireye farklı işlem uygulanmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği işleminde genelde, burundaki şekil problemleri düzeltilerek, asimetrik sorunlar ortadan kaldırılır. Örneğin; burunun yukarı kısmında kemer olan bireylere de burun dolgusu işlemi uygulanabilir. Kemiğin başlangıcı ve bitişi arasındaki kısma düz bir geliş sağlanarak dolgu uygulaması yapılır. Bu sayede burun daha estetik ve kusursuz bir hal alır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı Mıdır?

Ameliyatsız burun estetiği Kalıcı mıdır? sorusu hastaların merak ettiği konulardan birisidir. Bireylerin geçirdikleri işlemlere bağlı olarak bu süreç değişebilmektedir. Burun bölgesine çok fazla müdahale edilmediği sürece kalıcılığı uzun süre gidebilmektedir. Ameliyatsız burun dolgusu kolay bir işlem olsa da ameliyattan sonraki süreç hastayı zorlayabilir.

Bu süreç içerisinde bölgenin darbe almamasını sağlamak gerekir.

Dinlenme sürecinde iki yastıkla yatmakta fayda var.

Bu işlem sonrasında sigara, alkol tüketmemiz gerekir. Yatış pozisyonuna dikkat ederek sürekli sağ veya sürekli sol tarafa doğru yatılmaması gerekir.

Sürekli aynı bölgeye yatıldığı durumda ilgili bölgede şişmeler meydana gelecektir.

İşlemden sonra bölgeye buz Kompleksi uygulanabilir. Ameliyatsız işlem sırasında uygulanan anestezi etkisi geçtikten sonra ağrılar başlayabilir.

Bu ağrılar için doktorun verdiği ağrı kesiciler kullanılarak ağrılarında hafifletilmesi sağlanır.

İyileşme evresinde doktorun önerileri dikkate alınmalıdır. Doktoru dinlediğiniz takdirde iyileşme süreciniz hızlanacak ve ağrısız bir şekilde iyileşmenizi sağlayacaktır. Ameliyat olmak istemeyen kişilerin sıklıkla tercih ettiği ameliyatsız burun dolgusu sayesinde kişiler daha rahat bir işlem süreci geçiriyorlar. Bu tür işlemler kolay gibi görünse de alanında uzman bir doktor ile görüşmek gerekir. Bu alanda yine hastayı en doğru yönlendirecek kişi doktordur.

Ameliyatsız burun estetiği herkese uygulanabilir bir yöntemdir. Bu işlemin en güzel yanı işlem beğenilmezse, üzerinden düzeltme işlemi uygulanabilir. Bu durum da hastaların en çok ilgisini çeken yönüdür.

Ameliyatsız Burun Estetiği Faydası Olur Mu?

Burun estetiği yaklaşık 10 dakika süren bir işlemdir. Kısa bir süre içinde istediğiniz burun şekline kavuşabilirsiniz. Özellikle burun ucunu hafif yukarı kaldırmak ve burun köprüsünden basit şekil bozukluğu düzeltilmesi işlemi sağlamak için yapılan dolgu düzenlemelerdir.

Bu işlemleri yaptırmadan önce alanında uzman bir estetik cerraha başvurmak gerekir.

Kolaylıkla yapılan bu işlem sırasında asla ağrı sızı hissedilmez. Ameliyatsız burun estetik işlemi lokal anestezi ile yapıldığı için anestezi etkisini yitirdikten sonra ağrı, şişlik ve morluk görülebilir. Bu tür durumlarda oldukça normal bir durumdur.

Ameliyatsız burun estetiği yapabilecek olan kişiler:

 • Burunda ciddi bir değişim istemeyen kişiler
 • Hafif kalkık burun isteyen kişiler
 • Profil görüntüsünden şikayetçi olanlar
 • Rahat nefes almak isteyen kişiler
 • Burun da kontur düzenlemesi isteyenler
 • Burun ucunda düşüklük olan kişiler
 • Cerrahi burun operasyonu öncesi deneme yapmak isteyen kişiler
 • Burun bölgesinde herhangi bir cerrahi müdahale istemeyen kişilere uygulanır.

Ameliyatsız burun estetiği oldukça bu pratik bir işlemidir. Bu işlemle birlikte burun ucu kaldırma, burun bölgesinde bulunan eğrilikler kamufle edilerek daha estetik bir görünüme kavuşturulması sağlanır. Genel olarak 10 dakika süren bu işlemde ufak dokunuşlarla kişiye yeni bir profil kazandırmayı amaçlanır.

Bu işlem için kesiksiz ve Acısız bir işlemdir ve herhangi bir cerrahi komplikasyonlar barındırmaz.

Aynı zamanda sağlık açısından da uygulanan bu işlemde Burun içerisinde bulunan valv açılarak kişinin daha rahat bir nefes alması hedeflenir.

No Comments

Post a Comment

Name

E-mail

Website

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!